Světový pohár žen »Novinky

Megan Rapinoe v neděli udělala speciální hattrick, když vyhrála Zlatý míč a Zlatou kopačku na mistrovství světa žen poté, co skórovala, když Spojené státy porazily Nizozemsko o udržení titulu.

zadní
07.07.2019 19:50 h Richard Heathcote, getty

Rapinoe získala Zlatou kopačku za nejlepšího střelce po otevření skóre z místa při finálovém vítězství USA 2: 0 nad Nizozemskem v Lyonu, když ze svých pěti vystoupení ve Francii dala šest branek a tři asistence, stejný počet jako spoluhráč Alex Morgan ale za méně minut.

34-letá žena, která možná hrála svůj poslední světový pohár, získala Zlatý míč za sérii zápasů vyhrávajících displejů, které přitáhly Američany k trofeji.

Dala jediné góly v těsném vítězství USA 2: 1 nad Španělskem a hostitelkou Francie, přičemž druhá rovnátka přišla uprostřed mediální bouře poté, co se vynořilo video s jejími slovy, že odmítne navštívit Bílý dům, pokud vyhraje její strana konkurence.

Zmeškala poslední čtyři vítězství nad Anglií, také zvítězila 2: 1 se zraněním podkolenní šlachy, ale v neděli přišla s dalším skvělým zobrazením, které by vidělo její zvýšení asistence, kdyby holandský brankář Sari van Veenendaal neuvedl nádherné zobrazení.

Van Veenendaal udržel dominantní USA, dokud Rapinoe v 61. minutě nezlomil odpor Nizozemska pokutou udělenou po kontrole VAR za faul na Morgana.